لیست قیمت کولر اوتک

عوامل موثر در قیمت کولر اوتک

عوامل متعددی نظیر جنس بدنه، ظرفیت و نوع موتور تعیین کننده در لیست  قیمت کولر اوتک هستند. که در زیر به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

ظرفیت کولر 

کولر های آبی دارای ظرفیت متفاوتی هستند که انتخاب ظرفیت کولر به متراژ محیط و طبقه بستگی دارد. برای محاسبه و انتخاب ظرفیت کولر آبی مناسب با متراژ خانه ابتدا باید پارامترهای اصلی از جمله موقعیت جغرافیایی و آب و هوای منطقه ای، تعداد اتاق ها، ضخامت دیوار و آفتاب گیر بودن را در نظر بگیرید. پس از بررسی پارامترهای ذکر شده با محاسبه  متراژ محل مورد نظر می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

جنس بدنه کولر آبی

کولر آبی با دو مدل ورق نازک و ضخیم ساخته می شود. ورق نازک که در لیست  قیمت دارای قیمت پایین تری است باعث سبک تر شدن کولر می شود اما مقاومت کولر را در برابر آفتاب کاهش می دهد.

پوشالی یا سلولزی بودن کولر آبی

کولر آبی سلولزی به نسبت نوع پوشالی قیمت بالاتری دارد اما باید به این نکته نیز توجه داشت که در  کولر آبی سلولزی تعویض پد معمولا پس از 4 یا 5 سال انجام می شود در صورتیکه در مورد کولر پوشالی تعویض پوشال هر سال باید انجام گیرد. ضمن اینکه جنس و تراکم این پدها باعث می شود آب بیشتری جذب آنها شود بنابراین کولرهای دارای پد سلولزی می توانند سرمایی بیشتر و یکنواخت تر نسبت به کولرهای پوشالی به فضای خانه بدهند. پدهای سلولزی دارای ویژگی خودشویی هستند و مدت زمان بیشتری طول می کشد تا رسوب بگیرد در نتیجه عمر  آن بیش از پوشال است.

انواع موتور کولر آبی

در کولر آبی از دو نوع موتور موتوژن یا الکتروژن استفاده می شود، که بر این اساس قیمت کولر آبی تغییر می کند.

موتور کولر آبی موتوژن

از مزایای موتور کولر آبی موتوژن شامل موارد زیر است:

موتور کولر آبی الکتروژن

مزایای موتور کولر آبی الکتروژن شامل موارد زیر است:

توان کولر آبی

یکی از عوامل موثر خنک کنندگی فضا انتخاب ظرفیت توان مناسب است کولرهای آبی در توان های مختلفی وجود دارند که هر چه  توان  موتور بیشتر باشد  قدرت بالاتری دارد و سرمای بیشتری را تولید می کند برای خرید مناسب باید با در نظر گرفتن شرایطی از جمله متراژ محل، تعداد خروجی هوا، تعداد طبقات، آفتابگیر بودن ساختمان و ضخامت دیوار ها را مورد بررسی قرار داد که همه ی این عوامل در انتخاب مناسب کولر آبی نقش به سزایی دارد. اگر کولر آبی شما بیش از حد بزرگ باشد به میزان قابل توجهی در افزایش مصرف انرژی تاثیرگذار است.

ظرفیت هوادهی کولرهای آبی باید متناسب با متراژ و سطح مفید زیربنای محل مورد استفاده و شرایط آب و هوایی انتخاب گردد.

چنانچه از کولر آبی با ظرفیت هوادهی بیشتر از ظرفیت و ابعاد کانال کشی اجرا شده و یا ظرفیتی بیشتر از ظرفیت خروج هوای دریچه های کولر نصب شده در واحد خود استفاده کنید، صدای عبور هوا در طول زمان بهره برداری از کولر آبی به طور آزار دهنده ای شنیده می شود.

 قیمت کولر اوتک

برای اطلاع دقیق از لیست قیمت کولر اوتک می توانید به فروشگاه تهران تاسیسات مراجعه نمایید و یا با ما تماس حاصل فرمایید تا مشاوره لازم جهت خرید و قیمت کولر اوتک به شما داده شود.

0
  0
  سبد خرید
  سبدخرید شما خالی استبازگشت به خرید

  این سایت به فروش میرسد.

  Days
  Hours
  Minutes
  Seconds

  جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

  مهدی حسینیان