تجهیزات سرمایشی

بدون سیستم های خنک کننده در فصول گرم سال امکان زندگی کردن تقریبا مختل می شود بنابراین این سیستم ها اهمیت بسیار زیادی دارند. تجهیزات سرمایشی انواع مختلفی دارند که شما باید با توجه به آب و هوای منطقه ای که دارید و همچنین هزینه ای که می توانید برای وسایل سرمایشی کنید یکی از این وسایل را برای خانه یا محل کار خود تهیه کنید.

انواع مختلف سیستم های سرمایشی

سیستم تهویه مطبوع مرکزی

سیستم های تهویه مطبوع مرکزی به گونه ای طراحی شده اند که کل یک خانه را خنک کنند. این سیستم ها شامل یک واحد کمپرسور هستند که در خارج از خانه قرار دارد، که هوا را به داخل ساختمان هدایت می کند، که از طریق کانال های هوا توزیع می شود. این مجراها سپس به دریچه‌هایی متصل می‌شوند که هر اتاق دارای دریچه‌ای است که هوای سرد را تامین می‌کند و دیگری هوای موجود را برای گردش مجدد برمی‌گرداند. این یکی از انواع خنک کننده ها است که در برخی از خانه ها و ساختمان تجاری و اداری یافت می شود.

کولر گازی

اساس کار این نوع از کولر ها به این گونه است که کمپرسوری که در خارج از محیط نصب شده است گاز موجود در مدار را فشرده و خنک میکند و این گاز خنک با عبور از پنلی که در داخل ساختمان قرار دارد و هوا را به گردش در می آورد؛ هوای خنک را برای ساکنان به ارمغان می آورد. این نوع از کولر مناسب مناطقی می باشد که رطوب بالایی دارند (مانند مناطق شمالی کشور). البته در مناطق گرمسیر هم از این کولرها استفاده می گردد زیرا به خوبی از پس خنک کردن محیط بر می آیند. این کولر ها جاذب رطوبت می باشند و می توانند برای این مناطق گزینه بسیار مناسبی باشند. البته از معایب این کولر ها می توان به مصرف بالای آن ها و قیمت زیاد اشاره کرد. همچنین تعمیر پذیری این کولرها به دلیل پیچیدگی سخت تر و پر هزینه تر نسبت به کولرهای آبی می باشد.

کولر های آبی

کولرهای آبی متداول ترین کولرهایی هستند که در کشور ما استفاده می گردند. این کولرها نسبت به کولرهای گازی از قیمت کمتری برخوردار هستند و برعکس کولرهای گازی به محیط رطوبت می دهند. بنابراین این کولرها برای مناطق گرم و خشک بسیار مناسب هستند. قدرت خنک کنندگی کولر آبی نسب به کولر گازی کمی ضعیف تر است. البته در صورتی که کولر در زیر سایه بان باشد و در مکانی قرار گرفته باشد که تهویه مناسب دارد می تواند خنک کنندگی خوبی را به ارمفان آورد.

نصب کولر اوتک

کولر آبی سلولوزی

در کولرهای آبی هوا با گذشتن از پوشال های خیس خنک می شود و این هوا با استفاده از کانال ها به ساختمان هدایت می شود و دمای محیط را کاهش می دهد. نسل جدیدی از کولر های به نام کولرهای سلولوزی وجود دارد که در آن به جای پوشال از ورق های سلولوزی استفاده شده است. این ورق ها هم همانند پوشال با آب خیس می شوند ولی قدرت خنک کنندگی بسیار بالاتری را دارند و دیرتر از پوشال مستهلک می شوند. از مزایای کولر آبی می توان به قیمت کم و تامین رطوبت محل (برای منطق گرم و خشک) تعمیر پذیری آسان، و همچنین مصرف پاییین اشاره کرد. راندمان پایین (نسبت به کولر گازی) از معایب این کولر است.

فن کوئل

فن کوئل ها علاوه بر قابلیت سرمایشی می توانند در فصول سرد نیز گرما تولید کنند. این وسیله می تواند به صورت شوفاژی یا دیواری یا سقفی باشد. فن کوئل ها برای گرمایش نیاز به موتورخانه مرکزی دارند و برای سرمایش نیز نیاز است که به چیلر متصل گردند. این وسیله نسبت به کولرهای گازی و آبی طرفداران کمتری دارد و زیاد مورد استقبال قرار نگرفته است.

تماس با ما

برای مشاوره و خرید انواع تجهیزات سرمایشی می توانید با ما تماس حاصل نمایید. در فروشگاه ما انواع کولر های آبی و گازی در اندازه ها و برند های مختلف وجود دارد که شما می توانید از میان تنوع بالا یکی از آن ها خریداری نمایید.

0
  0
  سبد خرید
  سبدخرید شما خالی استبازگشت به خرید

  این سایت به فروش میرسد.

  Days
  Hours
  Minutes
  Seconds

  جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

  مهدی حسینیان